JaunumiApbalvoti konkursa ,,Sāc ar sevi – 2020’’ uzvarētāji

Trešdiena, 15. septembrī, 2020

Sadarbībā ar SIA ,,ALAAS’’ organizējām konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, jo, kad iepakojums – PET pudeles un HDPE iepakojums ir sasniedzis dzīves cikla beigas, tas paliek ekonomikā, kur to izmanto atkal un atkal, lai radītu jaunas lietas. Un arī pats konkursa nosaukums stāsta, ka labas, pareizas lietas darīt jāsāk katram AR SEVI!

15.septembrī Latgales vēstniecībā GORS tika noorganizēts konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums, uz kuru tika aicināti pirmo trīs vietu ieguvēji:

 • 1.vietas ieguvēji - Rēzeknes sākumskola, skolēni mācību gada laikā savāca 2080 kilogramus iepakojuma. Viņi bija konkursa uzvarētāji arī pagājušajos gados!
 • 2.vietas ieguvēji – Ciblas novada Ciblas vidusskola, viņi savāca 580 kilogramus otrreizējā materiāla!
 • 3.vietas ieguvēji – Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola, savākti 540 kilogrami PET pudeļu un HDPE iepakojuma!
IMG1
IMG2


"Eco Point" – ar pieredzi atkritumu apsaimniekošanā

Piektdiena, 24. jūlijs, 2020.


ecopoint
©Scanpix

Lasīt vairāk


Nometnes dalībnieki izzina izejvielu otrreizējo pārstrādi

Ceturtdiena, 09. jūlijs, 2020

Sadarbībā ar AAS Piejūra viesojāmies Latvijas Bērnu fonda rīkotajā nometnē “Abragciemā”, kur domājot radoši, nometnes dalībnieki, radīja idejas plastmasas pudeļu, stikla burku un automašīnu riepu otrreizējam pielietojumam.

Aicinājām bērnus padomāt, kā mēs katrs pats un visi kopā varam samazināt plastmasas un videi kaitīgu atkritumu piesārņojumu jūrā, mežā un citur, neradot apdraudējumu cilvēkiem, dzīvniekiem un dabai.

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4


Covid-19 krīze rada jaunus izaicinājumus mājsaimniecību ikdienā

Trešdiena, 15. Aprīlis, 2020


ecopoint


Lasīt vairāk


Šķirot atkritumus!

Ceturtdiena, 23. janvāris, 2020

SIA ,,ALAAS’’, sadarbībā ar SIA ,,ECO POINT’’, apmeklēja Rēzeknes sākumskolu, lai visiem 4. klašu skolēniem mācītu pareizi šķirot atkritumus. Interaktīvas lekcijas laikā skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par atkritumu ietekmi uz vidi un dzīvnieku valsti, atkritumu sadalīšanās laiku, atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un pārstrādi, iepakojumu, elektroprecēm, baterijām, vides saudzēšanu.

Skolēni savas zināšanas varēs izmantot ikdienā šķirojot atkritumus, izglītojot savus draugus un ģimenes locekļus. Visu trīs klašu skolēni un skolotāji atzina, ka ieguvuši daudz jaunas, noderīgas informācijas.

Mēs katrs varam darīt lietas, kas uzlabo vai vismaz nepasliktina vidi, kurā dzīvojam.

Konkursa darbi tika izvērtēti atbilstoši nolikumā norādītajiem kritērijiem. Pirmo vietu ieguva 15 darbi, ko ir veidojuši 50 bērni. Otrā vieta ir piešķirta 24 darbiem, tos veidojuši 62 bērni. Trešā vieta ir 12 darbiem, tos darinājuši 35 bērni.

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Aicinām piedalīties konkursos

Pirmdiena, 11. Novembris, 2019

Aicinām piedalīties konkursos, klausieties Retro FM katru rītu no plkst.09:00-11:00. Katru dienu balvā dāvanu kartes 30 eur vērtībā no beziepakojuma veikala Zaļais kalns.

Предлагаем принять участие в конкурсах, слушайте радио каждый день с 09:00 до 11:00. Каждый день выигрывайте подарочные карты стоимостью 30 eur от магазина без упаковки Zaļais kalns.

Konkurss ,,Konteinerītis baterijām - pa rokai”

Otrdiena, 5. novembris, 2019

Konkursu Pirmsskolas izglītības iestādēm ,, Konteinerītis baterijām - pa rokai’’ organizēja SIA ,,ALAAS’’, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālo administrāciju un SIA "Eco Point". Konkurss norisinājās no 2019. gada 16. septembra līdz 22. oktobrim un tā mērķis bija veicināt izpratni par baterijām - vienu no bīstamajiem atkritumiem, to ietekmi dabā, bateriju savākšanu un otrreizējo izmantošanu un izpratni par iepakojumu un tā otrreizēju izmantošanu, pārveidojot to noderīgā lietā. Konkursa dalībnieku uzdevums bija izveidot konteinerīti izlietotajām baterijām, par pamata materiālu izmantojot izlietotu iepakojumu un tā detaļas. Konkursam tika iesniegti 49 darbi, kurus izveidoja pirmsskolas vecuma bērni kopā ar saviem skolotājiem, vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem.

5. novembrī ARPC ,,Zeimuļs’’ zālē notika konkursa,,Konteinerītis baterijām – pa rokai’’ konkursantu apbalvošanas pasākums.

Bērnu izveidotie konteinerīši ir skaisti, oriģināli, ļoti interesanti, bet pats galvenais praktiski. Tagad tajos varēs vākt izlietotās baterijas. Tas ir ļoti labs un vajadzīgs darbs, jo, ja baterijas netiek savāktas un nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan dzīvnieku un cilvēku veselībai.

Konkursa darbi tika izvērtēti atbilstoši nolikumā norādītajiem kritērijiem. Pirmo vietu ieguva 15 darbi, ko ir veidojuši 50 bērni. Otrā vieta ir piešķirta 24 darbiem, tos veidojuši 62 bērni. Trešā vieta ir 12 darbiem, tos darinājuši 35 bērni.

Pasākuma laikā bērniem bija iespēja noskatīties jauno DAP izveidoto multfilmu ,,Ko atnesi, to aiznes!’’, kopā ar Ķirzaciņu saskaitīt, cik daudz labu darbu var darīt esot dabā, pārrunāt, kāpēc baterijas nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

Atcerēsimies, ka baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Mācīsim to saviem bērniem, darīsim to paši. Mēs dzīvojam brīnišķīgi skaistā zemē – Latvijā! Apliecināsim to ar mūsu darbiem un attieksmi pret Latvijas vidi katru dienu!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Kur nodot nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas?

Trešdiena, 30. oktobrī, 2019


ecopoint
©Aigars Eglīte/F64 Photo Agency

Lasīt vairāk


Talsu pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” mācās šķirot atkritumus

Piektdiena, 18. oktobrī, 2019

AAS Piejūra, SIA sadarbībā ar Eco Point, SIA viesojās Talsu pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis”.

Šai izglītības iestādei ir piešķirts EKOskolas statuss un šogad tā saņēma arī EKOskolas balvu - Zaļais karogs.

Bērni tika iesaistīti atkritumu šķirošanas procesā, kā arī dalījās ar savu pieredzi par šķirošanu izglītības iestādē un mājās.

Tika organizēta aktivitāte, kuras laikā bērni saprata, kurā atkritumu konteinerā liekams katrs iepakojuma veids, ko ikdienā redzam izvietotus ikviena veikala plauktos.

Bērni, kopā ar audzinātājām bija sagatavojuši dāvanas otrreiz izmantojot dažādus materiālus, bija izveidojuši zivi, mašīnu un puķu dārzu, pār kuru bija nolijis plastmasas lietus.

Bērni uzzināja arī, ko bez maksas un, ko par maksu var nodot pārkraušanas-šķirošanas stacijās un poligonā.

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4


Sāc ar sevi!

Otrdiena, 14. maijā, 2019

ALAAS, SIA, sadarbībā ar Eco Point, SIA, organizēja konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī konkursa mērķis bija iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā. Konkursanti līdz 8.aprīlim vāca tukšas, saplacinātas PET pudeles un HDPE iepakojumu.

Kad iepakojums ir sasniedzis dzīves cikla beigas, tas paliek ekonomikā, kur to izmanto atkal un atkal, lai radītu jaunas lietas.

Šogad konkursa noslēguma pasākums sirsnīgā un jautrā noskaņā tika organizēts Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā, jo šī izglītības iestāde konkursā divus gadus pēc kārtas ieguva godalgoto 2.vietu.

Kopā konkursā piedalījās konkursanti no 12 izglītības iestādēm:

 • Rēzeknes sākumskola;
 • Rēzeknes novada Rēznas pamatskola;
 • Rēzeknes novada Liepu pamatskola;
 • Rēzeknes novada Tiskādu vidusskola;
 • Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija;
 • Rēzeknes internātpamatskola – attīstības centrs;
 • Rēzeknes novada Audriņu pamatskola;
 • Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola;
 • Rēzeknes novada Griškānu PII;
 • Kaunatas PII ,,Zvaniņš’’
 • Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskola;
 • Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola.

Paldies visiem par labo darbu, ko kopā esam paveikuši. Kopā šogad tika savākti 5054 kg otrreizējā materiāla.

Ir liels prieks, ka šis konkurss ir pieprasīts, un , ka tik daudzi skolēni un PII audzēkņi ļoti centīgi, gandrīz visu mācību gadu, vāc PET pudeles, HDPE iepakojumu, lai pēc tam dāvātu tām otro dzīvi!

Pasākuma laikā visiem tika ieteikta arī jautra aktivitāte vasarai, ko var izspēlēt ar draugiem, par inventāru izmantojot izlietotas PET pudeles un HDPE iepakojumu.

3 .vietas ieguvēji - Rēzeknes novada Rēznas pamatskola
2. vietas ieguvēji - Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola
1.vietas ieguvēji - Rēzeknes sākumskola
Paldies visiem , kas piedalās vides aktivitātēs, saudzē dabu, šķiro atkritumus un taupa dabas resursus!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Lūk, kāpēc nolietotās elektropreces un sadzīves tehnika obligāti jānodod pārstrādei!

Ceturtdiena, 25. aprīlis, 2019


ecopoint
Photo by Sven Scheuermeier on Unsplash

Lasīt vairāk


Pavasara tīrīšana jāveic atbildīgi!

Otrdiena, 30. aprīlī, 2019


ecopoint

Lasīt vairāk


Vides erudīts ,,Pareiza atkritumu šķirošana - Iepakojums un elektropreces’’

Otrdiena, 20. februārī, 2019

20. februārī ceturto gadu pēc kārtas tika organizēts erudīts Rēzeknes pilsētas 4.klašu skolēniem vides izglītībā ,,Pareiza atkritumu šķirošana. Iepakojums un elektropreces’’. Konkursa galvenais uzdevums ir pilnveidot skolēnu zināšanas par pareizu atkritumu šķirošanu, vides saudzēšanu, iepakojumu un elektroprecēm. Konkursa organizatori - ALAAS, SIA, sadarbībā ar Eco Point, SIA un Rēzeknes sākumskolas metodisko apvienību.

Konkursa dalībnieki - Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu 4. klašu skolēnu komandas. Konkursa laikā sacentās 6 komandas, kuru uzdevums bija pareizi atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Katrā komandā darbojās dalībnieki no dažādām izglītības iestādēm.

Konkursa laikā komandas pildīja dažāda veida uzdevumus – par atkritumu šķirošanu, par iepakojumu, par to, cik ilgi dabā sadalās dažādi atkritumi un iepakojums, par elektroprecēm, par pārstrādei derīgiem atkritumiem.

1.vietu ieguva komanda ,,Šķirotāji’’, 2.vietu komanda ,,EKO!’’, 3.vietu komanda ,,ECO green’’.

Visi konkursa dalībnieki ieguva piemiņas balvas no Eco Point, SIA un ALAAS, SIA cienājās ar pīrāgiem un tēju.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā erudītam, aktualizējot vides saudzēšanas jautājumus!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Rēzeknes sākumskolas skolēni mācās šķirot atkritumus

Ceturtdiena, 24. janvārī, 2019

24.janvārī ALAAS, SIA, sadarbībā ar Eco Point, SIA, apmeklēja Rēzeknes sākumskolu, lai visu 3. klašu un 4. klašu skolēniem iemācītu pareizi šķirot atkritumus. Interaktīvas lekcijas laikā skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par atkritumu ietekmi uz vidi un dzīvnieku valsti, atkritumu sadalīšanās laiku, atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanu un pārstrādi.

Izspēlējot ALAAS, SIA vides spēles, skolēni nostiprināja iegūtās zināšanas. Ir prieks , ka skolēni ne tikai aktīvi un ar interesi klausījās stāstīto, spēlēja spēles, bet arī aktīvi uzdeva jautājumus un dalījās ar savām domām par vides saudzēšanas iespējām. Visu klašu skolēni atzina, ka ieguvuši daudz jaunas, noderīgas informācijas.

Lai darītu labas un pareizas lietas, galvenais ir sākt!

IMG1
IMG2
IMG3
IMG4
IMG5
IMG6


Apmācības Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem

Otrdiena, 27. novembris, 2018

27.novembrī ALAAS, SIA sadarbībā ar ECO POINT, SIA organizēja apmācības par pareizu atkritumu šķirošanu, iepakojumu, vides saudzēšanu Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēniem. Seminārs norisinājās 4 daļās, katrā daļā piedalījās no 25-30 skolēniem.

Interaktīvas lekcijas laikā viņi iemācījās pareizi šķirot atkritumus, uzzināja daudz jaunu, interesantu faktu par iepakojumu, elektroprecēm, baterijām, uzzināja, cik ilgi dabā sadalās dažādas vielas.

Izspēlējot vides spēles ,,Sašķiro!’’, ,,Kas te ir lieks?’’, ,,Cik ilgi sadalās?’’ skolēni pārbaudīja iegūtās zināšanas.

Skolēni, kas piedalījās apmācībās, kā multiplikatori darbosies savā izglītības iestādē, apmācīs savus klases biedrus. Tāpat viņi pielietos iegūtās zināšanas darbojoties  projektā “STEP – STEM to Environmental Problems”, kas tiks īstenots 5 valstīs (Latvijā, Turcijā, Bulgārijā, Rumānijā un Polijā) no 2018. līdz 2020. gadam.

IMG1
IMG2
IMG1
IMG2


Kur nodot atkritumus šķirošanai tavā pilsētā?

Ceturtdiena, 23. novembris, 2018Photo by mali maeder from Pexels

Lasīt vairākPlastmasas iepirkumu maisiņi vairs nebūs pieejami bez maksas

Otrdiena, 20. novembris, 2018

No 2019. gada 1. janvāra tirdzniecības vietās vairs neizsniegs bez maksas plastmasas iepirkumu maisiņus. Ierobežojumi attieksies ne tikai uz vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, bet uz visu veidu plastmasas maisiņiem neatkarīgi no to materiāla biezuma (izņemot ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņi, kuru materiāla biezums nesasniedz 15 mikronus).

Tirdzniecības vietās no 1. janvāra plānie plastmasas maisiņi, kuros līdz šim, tika ievietoti augļi, dārzeņi un citi sverami produkti, kuri nepieciešami higiēnas nolūkos vai paredzēti vaļējas pārtikas primārai iepakošanai, arī turpmāk būs pieejami bez maksas.

Eco Point, SIA aicina atteikties no lieka iepakojuma un kad vien iespējams iegādājies preces, kas izgatavotas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem - papīra, plastmasas, kartona.

Tā Tu parādīsi atbalstu otrreizējās pārstrādes procesam!


Kas tev noteikti jāzina par atkritumu šķirošanu?

Ceturtdiena, 8. novembris, 2018Photo by Alfonso Navarro on Unsplash

Lasīt vairākSkolēnu izglītošana rūpnīcā

Piektdiena, 14. septembris, 2018

14. septembrī Eco Point, SIA sadarbībā ar ALL recycling, SIA izglītoja 5., 6.klases skolēnus no nometnes AKTĪVISTS vides pasākumā ,,Viss par atkritumiem, iepakojumu, baterijām un elektroprecēm!’’, kurš norisinājās ALL recycling, SIA atkritumu pārstrādes rūpnīcā.

Skolēni uzzināja daudz jauna par mūsdienu iepakojumu, iepakojuma veidiem, to pareizu otrreizējo izmantošanu. Noskatījās īsfilmu par ,,Plastmasas maisiņa dzīvi’’, uzzināja cik ilgi dabā sadalās dažāda veida atkritumi.

Tāpat skolēni noklausījās prezentāciju par elektroprecēm un baterijām. Uzzināja, kāpēc nolietotas elektropreces un baterijas nedrīkst izmest pie sadzīves atkritumiem. Pēc tam visi izspēlēja spēli ,,Sašķiro atkritumus!’’.

Domāsim par mūsu vidi visi kopā, rīkosimies pareizi un atbildīgi!

IMG1
IMG2
IMG1
IMG2


Bīstamie sadzīves atkritumi – ko tie nodara Tavai veselībai?

Ceturtdiena, 23. augusts, 2018pixabay.com

Lasīt vairāk

Eco Point, SIA aicina nodot atbildīgi elektronikas, videi kaitīgo preču un iepakojuma atkritumus

Ceturtdiena, 2. augusts, 2018

Katram mājās ir vismaz pārītis vecu telefonu un to lādētāji, nolietota ūdens vārāmā kanna vai sen nelietots tosteris un cita sadzīves elektronika. Ja lielo tehniku parasti tomēr cenšamies no mājas izvākt, jo vajag vietu jaunajai, tad sīkumi krājas skapjos un kastēs un izmest tos saņemamies tikai lielās tīrīšanas laikā.

Ja esat pieķērušies pie mājas tīrīšanas, tad tomēr vajadzētu apskatīties, kur kas izmetams, jo daudz no tā, kas mums vairs nav vajadzīgs, ir izmantojams otrreiz: arī apģērbs, stikla burciņas un plastmasas iepakojums, vecas avīzes un žurnāli.

Īpaši vērīgi jāskatās uz visu, kas saistīts ar elektrību, jo nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas (EEI), kas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, ne tikai palielina noglabājamo atkritumu daudzumu, bet var radīt nopietnu vides piesārņojumu, jo šo preču ražošanā tiek izmantotas vairāk nekā 1000 dažādas vielas, no kurām daļa ir pieskaitāma bīstamo kategorijai.

EEI atkritumi var apdraudēt pat cilvēku dzīvību, ja tie netiek laikus savākti un atbilstoši pārstrādāti. Tāpēc nolietoto elektrotehniku nekrāj mājās un neatstāj pie sadzīves atkritumu konteineriem, bet gan nogādā to tam paredzētajos laukumos.

Eco Point, SIA nodrošina lielās sadzīves tehnikas bezmaksas savākšanu un izvešanu Rīgā un Pierīgā, savukārt citiem Latvijas iedzīvotājiem iesaka zvanīt uz konsultatīvo tālruni (80000515) un uzzināt, kā labāk rīkoties katrā individuālā gadījumā.

Eco Point, SIA atgādina, ka šķirojot elektropreces, to baterijas un akumulatori, jāmet atsevišķi tam paredzētajos konteineros. Baterijas, kā zināms, satur smagos metālus un toksiskas vielas, kas, nonākot izgāztuvēs, nodara lielu kaitējumu apkārtējai videi un mūsu veselībai.

Par iepakojumu arī nedrīkstam aizmirst, jo arī to nepieciešams šķirot un nodot tam paredzētajās vietās. Diemžēl Latvijā ne visos māju pagalmos pieejami atkritumu šķirošanas konteineri, taču Eco Point, SIA atgādina, ka iepakojumu arī var nodot atkritumu pieņemšanas laukumos (informācija par atkritumu pieņemšanas laukumiem pieejama www.epoint.lv).

Eco Point, SIA aicina izvēlies preces ar mazāko iepakojuma daudzumu un dot priekšroku videi draudzīgajiem iepakojuma materiāliem. Kā arī dodoties iepirkties ņemt līdzi iepirkšanās somu, nevis katru reizi pirkt maisiņu.

Raksts no Neatkarīgās rīta avīzes portāla: